Kdo jsme

Jsme klub chovatelů želv. Jak již název napovídá, zajímáme se o vše, co je v krunýři. I když u některých želv to ne úplně platí. Jsme zájmový klub, který sdružuje všechny želví odborníky, nadšence i laiky. Scházíme se na pravidelných schůzkách čtyřikrát ročně v přednáškovém centru ZOO Praha. Špičkou našeho snažení byla v roce 2008 Mezinárodní konference o želvách, kterou jsme pořádali společně s pražskou zoologickou zahradou. Účastnilo se jí asi šedesát lidí z osmi států Evropy.

Další naše aktivity jsou sponzorování želv v ZOO Praha. Musíme obzvláště vyzdvihnout zájezdy do zahraničí, například do Turecka, Rumunska, Bulharska, Maroka a na Ukrajinu. Nejenže jsme mohli pozorovat želvy v jejich prostředí, ale například v Rumunsku jsme mohli na jedné lokalitě i pomoci přímo želvám tím, že jsme zasypali asfaltový rybníček, aby se zde již želvy nemohly topit.

Naším plánem do budoucna je více podpořit výměnu zkušeností, poradit mladým a začínajícím. Dále se seznamovat s novinkami z oblasti „želvologie“. Více prohlubovat mezinárodní kontakty. Podpořit chovatelskou činnost, usnadnit výměnu želv mezi chovateli. Pomáhat řešit právní problémy s držením želv.

setkani-zoo-2009velke-zelvy-2008